Život na stezkách
objekty na stezkách

Autoři:  Zdeněk Ruffer, Zora Krejčí
Každá země, nebo kraj má svého hrdinu, ať  už  jde o piráta, korzára, rytíře i loupežníka či zbojníka. Skutečný základ legendy může být pranepatrný a pravdou se stává až vyprávěním z jednoho kolene na další.
Důležitější než skutečnost je romantická pohnutka jejich činů, a pak i většinou pohádková kulisa, kde se děj odehrává. A mnohdy bývá pověst okořeněná i ˝autentickými ˝ místy, a my si můžeme sáhnout. Snad každý takový bájný pirát, nebo bandita má svoji dozajista pravou skrýš, jeskyni nebo ostrov s tajuplnou zátokou. Všichni hledáme jejich poklady na dně oceánu, v hlubokých stržích nebo starobylých hradních sklepech.
I Jan Jiří Grasel nemůže být o tyto výsady obrán. Má svoji sluj, svoje stezky a nyní i šibenici, nebo místo, kde ukrývá, co uloupil a kde se dělí se svými kumpány. Doufám, že tento "Graselův trezor " bude přijat do Graselovské mytologie, jako by tu byl odjakživa ... A jako všechny pohádky se svými tajemnými místy neznají své autory, i Graselův trezor nemohl udělat nikdo jiný než samotný lupič se svoji čeládkou.
S pozdravem Zdeněk Ruffer a Zorka Krejči
(Instalace objektu za Stoječínskou křižovatkou na Graselově stezce  Slavonice – Český Rudolec – Dolní Bolíkov)
Grázlův trezor je jedním z objektů vzešlých z letní dílny ve Slavonicích. Podívejte se na obrázky z dílny. Najdete je zde.

Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.