Graselova stezka Karlstein

Graselův říční svět – cesta, úkryt i loviště

Délka trasy
36 km

Informace: office@thayaland.at

V okolí řeky Dyje, kde řádil Grasel se svou tlupou, mu členitá krajina nabízela dobré zázemí – mohl zde ze skrytu pozorovat život kolem a plánovat další přepadení, mohl užívat řeku k přepravě kořisti, sebe i celé své bandy a v řece a v potocích měl bezednou zásobárnu chutných ryb.

Graselova stezka vychází z Karlsteinu, kde doporučujeme navštívit bylinkovou zahradu faráře Weidingera a hodinářské muzeum. Z městečka se vydáme směrem na Griesbach, vzhůru na vrch Pfingstbühel. Z vrcholu přes zaniklou osadu Hard směrem na Thayu. Překročíme řeku Dyji do městečka Thaya, kde můžeme navštívit muzeum. Pěší stezka pokračuje dál z Thaya, kolem statků nad Dyjí, přes Oberedlitz směrem na Peigarten a Kleinharmanns. Zde láká k zastavení ochutnávka vína v místní vinárně. Odtud je již kousek do Dobersbergu, kde Vás zaujme expozice Naturparku Thayaland. Z Dobersbergu vede stezka kolem starých ramen řeky Dyje, přírodním parkem a dál zdánlivě neprostupným lesem směrem na Hohenwarth. Nad Dyjí pokračuje stezka až do obce Karlstein. Z Karlsteinu můžeme přejít k dalšímu okruhu Graselovy stezky v Raabs. Spojovací stezka vede přes Goschenreith, Speisendorf a Oberpfaffendorf a je dlouhá 10 km.

Stezka je značena v Rakousku standardním bílo – červeným pruhem.

Graselova stezka Karlstein vede kolem Dyje po loukách a pastvinách, lužními lesy.
K tomu NEJ na stezce patří především krása řeky Dyje, jejíž meandry stezka kopíruje, přírodní park Dobersberg, zaniklá osada Hard, bylinková zahrada faráře Weidingera.

Dotykem se Vám obrázek zvětší a zobrazí i s popisem.

Prohlédněte si i ostatní stezky.

Slavonice
Nové Syrovice
Karlstein
Vratěnín
Nová Bystřice
Český Rudolec
Dobersberg
Přehled stezek