Stezky v roce 2007

Bře 13, 2008

Co se událo na stezkách 2007

Druhou Graselovu stezku v Rakousku najdete v malebném Raabsu

Slavnostně jsme ji otevřeli v sobotu 28. dubna 2007. Rakouští hosté se o nás velice dobře starali, program byl následující.

pan Mag. Rudolf Mayer, starosta Raabs a pan Luboš Kryzan, starosta Slavonic – přivítání a úvodní slovo
Nové Graselovy stezky – Reinhard Deimel, ředitel agentury Zukunftsraum Thayaland
Historie projektu Graselovy stezky – Zdeňka Chadimová, předsedkyně občanského sdružení Slavonická renesanční společnost, Slavonice
Deklarace partnerů projektu Graselovy stezky – Olga Žampová, jednatelka SR, o.p.s. Slavonice
podpis Deklarace o partnerství na projektu Graselovy stezky – partnerské organizace, obce a města
Grasel a jeho doba na česko- rakouském pomezí – postřehy Othmara Knappa, bývalého starosty Raabsu, posléze procházka s O. Knappem po stezce na hrad Raabs.

Interpretační místo v Nových Syrovicích

V rámci oslav posvícení v Nových Syrovicích a Krnčicích proběhlo v sobotu 13. 10. 2007 několik zajímavých akcí. Byly spojeny s pochodem po Graselových stezkách a sázením stromu k výročí popravy Johanna George Grasela. Vše bylo zahájeno pochodem po Graselově stezce, v jejímž průběhu byl účastníkům podáván Graselův mls a teplý čaj, pokračovalo slavnostním sázením stromu a odkrytím desky s informacemi o Johannu Graselovi, za přítomnosti zastupitelů obce a zástupců kraje Vysočina, a celá akce byla zakončena v místní sokolovně, kde se podával kančí guláš a probíhal kulturní program. Účast byla výborná. Počasí slunečné, ač chladnější. Houby ještě rostly. Starosta se svým týmem vše skvěle připravili, měli jsme se moc dobře.

 

Co by Vás mohlo ještě zajímat.