Novinky v letech 2010-2012

Bře 7, 2013

13.11.2012 V KVĚTNU 2013 OSLAVÍME DESÁTÉ VÝROČÍ OD OTEVŘENÍ PRVNÍ GRASELOVY STEZKY

Hostina, výlety, hry pro děti i dospělé … napiště i Vy, jak můžeme společně slavit.

Hostina, výlet, hry pro děti i dospělé, … napište své náměty na akce a programy, kterými to společně oslavíme. info@grasel.eu

10.10.2012 PAMÁTKY PROBUZENÉ, ANEB ANIMACE KULTURNÍCH PAMÁTEK V CESTOVNÍM RUCHU

Místní průvodci Graselových stezek se představili na konferenci 9.10. v Poděbradech

Pod hlavičkou Otevřte 13. komnatu se spojily hrady, zámky a další pamětihodnosti, které hledají způsoby využití kulturního kapitálu svých objektů – vytvářejí netradiční nabídky pro návštěvníky, společně se prezentují, atp. Průvodcovské služby, které nabízí Návštěvnické centrum Graselových stezek ve Slavonicích, vzbudily zájem i zvědavost a s jejich představením jsme byli přízváni na závěrečnou konferenci Památky probuzené, která se konala 9.10. 2012 v Poděbradech. Rádi jsme nechali zájemce nahlédnout do “naší kuchyně” – vysvětlili jsme metodu interpretace místního dědictví, představili manuál místního průvodcování, naše postupy, podělili jsme se o zkušennosti a nabídli své konzultační a vzdělávací služby. Do konce roku připravíme vzdělávací program místního průvodcovství a doufáme, že vyvolá stejný zájem jako publikace Manuál místního průvodce, kterou si můžete prohlédnout ZDE.

24.09.2012 VÝLET ZA TAJEMSTVÍM KAMENŮ

Pojďte se s námi projít, v sobotu 29.10. ke kamenům v okolí Terezína.

Zveme Vás na výlet -občanské sdružení Slavonická renesanční společnost pořádá pro všechny milovníky procházek podzimní přírodou výlet 29.10.2012. Sraz v 10 hodin u kašny na dolním náměstí ve Slavonicích, odtud auty na Zvůli, kde se vydáme se na cca 10 km okruh přes Terezín. Buřty s sebou.
Účast, prosím hlaste u paní MIRKY NEVRKLOVÉ – tel: 723 871 181.

03.09.2012 NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM GRASELOVÝCH STEZEK – MIMOSEZÓNNÍ PROVOZ

Děkujeme všem, kteří nás o prázdninách 2012 navštívili a využili našich služeb!
Více než 3,5 tisíce návštěvníků prošlo o letošních prázdninách Návštěvnickým centrem Graselových stezek ve Slavonicích. Od září nabízíme služeby – průvodce, informace, prodej zboží po mailu, telefonicky, na objednání. Zboží Graselových stezek najdete v e-shopu. Kontakt : jirina.markova@grasel.eu., mobil 733 325 855.

21.08.2012 KOUPÁNÍ NA GRASELOVÝCH STEZKÁCH

v horkých dnech je příjemné se osvěžit koupelí, naše tipy

Přinášíme několik tipů na osvěžující koupele:
Na Graselově stezce kolem Nové Bystřice kraluje mezi nabidkami rybník Blanko a rybník a kemp Osika.
V okolí Slavonic je ideální koupání v rybníku Spálená Hájenka v blízkosti Graselovy sluje, nebo dále směrem k Českému Rudolci rybník nad vodní pilou Penikov. Vyhledávaným místem letního koupání je rybník Hladový u Matějovce, to si ovšem ze všech Graselovek zajdete.
V okolí Českého Rudolce je doporučeným tipem rybník Horní Hamr u obce Radíkov, okolo kterého vede českorudolecká Graselova stezka.

Dál na Moravu, kde jsou další Graselovy stezky – Vratěnín a Nové syrovice koupání ubývá, ale MOŽNOSTI TU JSOU. Ve Vratěníně se vyplatí vyčlenit si na stezku více času, sestoupat až k meandrům horního toku Dyje a osvěžit se v čisté ledové řece. Zážitek je to nádherný! V okolí další Graselovy stezky u Nových Syrovic je sice na mapě řada rybníků (Syrovický, Krnčický, Hájský, atp.), ale nemáme je ke koupání vyzkoušené. Doporučíme tedy ověřené nedaleké koupaliště v Moravských Budějovicích a letovisko – Vranovská přehrada.

Přejeme Vám příjemné výlety s koupacím osvěžením. Další informace Vám rádi zjistíme a další tipy pro Vás na vlastní kůži vyzkoušíme!
Vaše Návštěvnické centrum Graselových stezek.

31.07.2012 I MADONNA ZNÁ GRÁZLA !?

Světová hvězda MADONNA ví, kdo byl Grázl.? Jak se to řekne anglicky?

V záplavě nezajímavých infromací ze světa hvězd, slavných a jinak mocných nás zaujala dnešní zpráva “… Madonna označila některé návštěvníky svého vystoupení v Paříži, kteří pískali, za “grázly”. Jak to asi řekla v orginále? Zná angličtina pojem grázl? A jestli pak Madonna ví, kdo to byl, kde žil a kudy chodil? Přijede k nám? Článek vyvolává řadu spekulací, přečíst si ho můžete ZDE.

26.07.2012 SLAVNOSTI TROJMEZÍ, SLAVONICE 2012

29.7 – 5.8. patnáctý ročník multižánrového komorního festivalu v renesančních Slavonicích

Již popatnácté rozvíří prázdninovou atmosféru Slavonic festival SLAVNOSTI TROJMEZÍ, který pořádá místní občanské sdružení SRS. Koncerty, divadla, dílny, besedy setkávání a společné zážitky. Program naleznete ZDE.
Přijeďte si užít Slavonice!

19.07.2012 TVŮRČÍ DÍLNY – SLAVĚTÍN 2012

tvorba, meditace, prostor pro setkávání

Nabídka kurzů a dílen, pobytů v inspirativním prostředí vesnice Slavětín nedaleko Slavonic. S Graselem to nemá nic společného, ale s mnohým hodnotným ano. Jsme rádi prostředníky k tak lákavé nabídce. SLAVĚTÍN – CENTRUM UMĚNÍ, ŘEMESEL A DUCHOVNÍHO ROZVOJE.

09.07.2012 PROHLÍDKY S MÍSTNÍM PRŮVODCEM

jen v doprovodu našich průvodců objevíte skrytá tajemství …

Místní průvodci na Graselových stezkách jsou Vašimi ochotnými hostiteli.

Nabízíme pravidelné prohlídky města Slavonice – denně, mimo pondělí, ve 14 hodin, každé pondělí v doprovodu průvodce se můžete projít po nové Graselově stezce ze Slavonic do Maříže – sraz v 9 hodin u vlakového nádraží. Každou středu, sobotu a neděli pořádáme prohlídku technické památky – vodní pily Penikov – v 15 hodin. Podrobnější informace Vám rádi poskytneme v Návštěvnickém centru Graselových stezek ve Slavonicích, nám. Míru 451.

„Místní průvodci“ jsou atraktivní nabídkou služeb pro návštěvníky. Ti, kteří se Vám v roli průvodců budou věnovat, zde žijí, mají tento kraj rádi a je jim potěšením nabídnou Vám své služby. Průvodci jsou vzdělávání v tom, aby se dovedli postarat o Vaši zábavu i poučení, jsou také absolventy kurzů první pomoci. Naším cílem je Váš všeobecně spokojený pobyt na Graselových stezkách.Místí průvodci nepřebírají právní zodpovědnost za Vaši bezpečnost.

Kontakt – Slavonická renesanční, o.p.s., paní Jiřina Marková mobil 733 325 855.

06.07.2012 GRASEL FEST 2012

SOBOTA 7.7. pěší výlet s místním průvodcem po Graselově stezce ze Slavonic do Maříže a dál do Rakouska.
Zveme Vás na výlet ! Pojďte se projít po nové Graselově stezce ze Slavonic, přes Maříž do Rakouska. Okruh v délce zhruba 10 km, sraz v sobotu 7.7. v 9,30 před Návštěvnickým centrem Graselových stezek ve Slavonicích – dolní náměstí Míru č.p. 451. Předpokládaný návrat do 15ti hodin. Z výkladu místní průvodkyně se se dozvíte mnohé zajímavosti, objevíte nové příběhy míst v okolí Slavonic. Těšíme se s Vámi na setkání!

05.07.2012 POUTNÍ KOSTEL BOŽÍHO TĚLA

pověst O uloupené hostii vypráví o vzniku poutního kostela nad městem, chcete vědět více?

Vzplanulo tam křoví ohněm nadobyčejným …Vzplanulo tam křoví ohněm nadobyčejným …

…. Na jaře téhož roku, kdy slavonický pastýř na pahorku, kde nyní stojí kostel Božího Těla, stádo pásl, a rolníci na blízkých polích orali, vzplanulo tam kameniště křovím ukryté ohněm nadobyčejným a tak živým, že i dobytek shlédnuv ho na kolena padl, jakoby se klaněl. Pastýř myslil, že hoří keř a volal: “Hle, sedláče, oheň!” Podivili se všichni, a přikročivše blíže, co spatřili? Svatou hostii, neporušenou a zářící nebeským leskem!…

15.06.2012 GRASEL FEST 5.-8.7. 2012

Začátek prázdnin s napěchovaným programem v regionu Graselových stezek!

Ochutnávka pro návštěvníky GRASEL FESTU – rybízový koláčOchutnávka pro návštěvníky GRASEL FESTU – rybízový koláč
Ve dnech 5. 8. července se v regionu Graselovýc stezek koná první GRASEL FEST – festival různorodých programů – ukázky lidových řemesel, dobové válečné souboje, ochutnávky, vycházky s průvodcem, jízda parním vlakem na úzkokolejce, sportovní klání i hudební a divadelní představení.

1. ročník GRASEL FEST, 5. – 8.7. 2012
program
5 .7. – Slavonice, Návštěvnické centrum Graselových stezek

10.00 hodin Zahájení festivalu – uvítací přípitek, ochutnávky

11.00 hodin „Jak Grasel ukrad´městskou kasu“ – premiéra Hledačky po městě

5. 7. – Nové Syrovice – Láz, 20.00 hodin Pouťová zábava

6.7. – Slavonice, 19,30 hodin před Návštěvnickým centrem Graselových stezek

Noční vycházka s průvodcem po stopách pověsti „O ukradené Svaté Hostii, aneb co pasáček na kopci za městem uviděl“

6. 7. – Nové Syrovice, 9.00 hodin na víceúčelovém hřišti (prezentace v 8.30 hodin)

„O Grázlův pohár“ – turnaj v nohejbale trojic

20.00 hodin Taneční zábava

7.7. – Slavonice, v 9.30 u Návštěvnického centra Graselových stezek,

Celodenní výlet s průvodcem ze Slavonic do Maříže a dál do Rakouska, okruh v délce cca 10 km, předpokládaný návrat do 15-ti hodin.

7. 7. – Český Rudolec, 13.00 hodin Zámecké slavnosti 2012

7. 7. – Nové Syrovice – Láz, 14.00 hodin Hasičské závody

7.7. – vodní pila Penikov, na Graselově stezce nad Českým Rudolcem, v 15.00 hodin

Prohlídka vodní pily Penikov s ukázkou pořezu

6. – 7.7. – Uherčice, oba dny 14.00 hodin Oslavy 700 let obce Uherčice – lidová řemesla, trh, občerstvení, divadlo

6. – 8.7. – Nová Bystřice, parním vlakem po úzkokolejce z Jindřichova Hradce ( JH do NB 9.25 hodin návrat 13.40 hod, nebo JH do NB 15.00 hod., návrat 19.31)

8. 7. – Nové Syrovice, 10,00 hod Soutěž vozatajů (koňská spřežení) – plnokrevníci a chladnokrevníci

15.00 hodin Kulturní program – koncert, občerstvení

8.7. – Slavonice, v 15.00 hodin Návštěvnické centrum Graselových stezek

Šláftruňk na rozloučenou, ochutnávky

 

♣ Informace o všech programech Grasel festu 2012, trasách stezek, suvenýry, atp. budou připraveny v Návštěvnickém centru Graselových stezek,

♣ pro Vaše potřeby budou k dispozici místní průvodci po Graselových stezkách (na objednávku!), kteří Vás provedou vybranou částí Graselovy stezky.

♣ pravidelné prohlídky města Slavonice s Graselovou milou, každý den ve 14.00 hodin

Na Graselových stezkách se těšíme na Vaši návštěvu!

14.06.2012 PRŮVODCE PO GRASELOVÝCH STEZKÁCH – KNÍŽKA NA DOBÍRKU

Kudy vedou, historie, památky, příroda – vše o Graselových stezkách na slavonicku.

Knížka “Průvodce po Graselových stezkách” (vydána v r. 2011), představuje všechny stávající stezky (pět v České republice a tři v Rakousku), včetně zajímavostí v jejich nejbližším okolí.
Životopis, legendy a příběhy o Johanovi Georgovi Graselovi, který po stezkách krajem procházel, loupil a v lesích se skrýval.
Knížka je přehledná, plná fotografií, které ilustrují krásu jednotlivých stezek. Bude Vaším dobrým průvodcem na Graselových stezkách.
Rádi Vám ji pošleme na dobírku.

Kontakt: Jiřina Marková, e-mail: jirina.markova@grasel.eu, telefon: + 420 384 493 884, mobil: + 420 733 325 855, e-mail: info@grasel.eu
Prohlédněte si fotogalerii u slavonické stezky.

30.05.2012 ZLODĚJI, ZLODĚJI, VE DNE V NOCI CHODĚJI …

Podívejte se, jakou grázlovinou se nás pokusili okrást!

Nejsme jistě jediní, kterým došla podobná faktura. Hvězdičky v rohu a jinak vše vypadá na seriozní dokument, ALE není. Z lidské neznalosti si mnozí lumpové umí udělat úspěšný podnik. Na totmo linku najdete podobné, jiné lumpy, vyvarujte se jich!
http://upv.cz/cs/upv/aktuality/aktual2009/Varovani_pri_registraci_PP_042011.html

09.05.2012 KDE JSTE SE ZTRATILI? KUDY SE NEDÁ PROJÍT?

Dejte nám tipy na problematická místa stezek, s Vaší pomocí je vylepšíme …

Graselovy stezky jsou ve správě měst a obcí kolem kterých vedou, slavonickou stezku udržují místní dobrovolníci. V těchto týdnech se na stezkách odehrává předsezónní údržba – opravy lávek, laviček i značení. Uvítáme Vaše podněty o problematickýchh místech, kde chybí značení, kudy se nedá projít a dle našich sil budeme pracovat na jejich vylepšení.

Kontakty na správce stezek na české straně: Slavonická Graselova stezka, Graselova stezka okolím Českého Rudolce , Novosyrovická, Vratěnínská a Novobystřická “grázlovka”.

03.05.2012 POJĎTE S NÁMI NA MÁJOVÝ VÝLET, V NEDĚLI 6. KVĚTNA!

Graselovou stezkou okolím Českého Rudolce objevíme společně krásy jarní krajiny …

Jarní výlet rudoleckou Graselovou stezkou, v neděli 6.05.12, sraz v 10:00 v Dolním Radíkově.
Pěší výlet po Graselově stezce okolím Českého Rudolce v délce cca 9 km. Zajímavostmi na stezce jsou Filipovy kameny, ponorný potok, Stříbrný vrch i socha Kurta Gebauera.
Další informace poskytne paní Mirka NEVRKLOVÁ – tel. 723 871 181. Pořádá SRS, občanské sdružení viz. www.slavonice.cz

16.03.2012 GRASELOVY STEZKY – JARO PŘICHÁZÍ

Jarní příroda láká, kůzlata skotačí a je i potřeba uklidit ….

Využijte svěžího předjaří a vydejte na výlet po Graselových stezkách. Potěšit se můžete početným stádem čerstvých kůzlátek na Penikově a když si navíc do batohu přibalíte tašku, kterou po cestě naplníte tím, co do přírody nepatří, budete mít i zářez na pažbě dobrých skutků.

23.02.2012 PODPOŘTE NÁS!

Stromy na Graselovu stezku mezi Slavonicemi a Maříží. Hlasujte pro výsadbu stromů podél cest.
Cílem snahy SR,o.p.s. je výsadba stromů podél polní cesty – koridorem bývalé železné opony, mezi starou celnicí za Slavonicemi na kopec nad Maříží. Můžete nám pomoci i Vy, z tepla svého domova. Podpořte náš projektu hlasováním na webové adrese makro.cz/public/makro-cz/Vseobecne/Elektronicke-letaky/Stromy-namisto-letaku/Hlasovani-2012. Odměnou mám bude radost z aleje podél cesty, která vrátí pamět krajině a výletníkům poskytne stín na cestě do Maříže.

16.02.2012 ZÁŽITKY, ODPOČINEK, ZÁBAVU I POZNÁVÁNÍ NABÍZEJÍ NAŠE POBYTOVÉ PROGRAMY VE SLAVONICÍCH

Vzdušné lázně Slavonice, Po stopách loupežníka, Cesta za uměním. Nabídka na jaro 2012!

31.10.2011 NAJDETE SOCHU „LOUPEŽNÍKA GRÁZLA“?

Pozvání na výlet

„Loupežník“ – socha Kurta Gebauera, která je motivovaná místním lapkou Johanem Georgem Graselem, je od jara roku 2011 umístěna na Graselově stezce u Českého Rudolce. Sochu najdete jižně od obce Horní Radíkov, pod Měděným vrchem na kraji lesa.
Stejně jako dalších sedm objektů, vznikl Loupežník v rámci umělecké dílny, která se konala vloni v létě. Zadáním pro účastníky dílny bylo vytvořit interpretační místa na Graselových stezkách.
Pokud Vás zajímá osobnost autora sochy Loupežník – Kurta Gebauera můžete si přečíst v těchto dnech zveřejněný rozhovor s ním na http://www.novinky.cz/kultura/239038-kurt-gebauer-problem-soucasne-kultury-souvisi-s-genocidou-elit.html

31.10.2011 STEZKA ČESKÝ RUDOLEC

Nechte se zlákat na novou stezku

Malebná stezka okolím Českého Rudolce, je nejmladší Graselovou stezkou. Otevřená byla na jaře roku 2011 a láká k výletům za jedinečnými krásami v každém ročním období. K tomu NEJzajímavějšímu na stezce patří stopy těžby stříbra v místě zvaném Kutiště a žulové skalní město, Filipovy kameny – pod nimi ponorný Hornoradíkovský potok.
Stezku spravuje obec Český Rudolec.

15.10.2011 POSVÍCENÍ NA GRÁZLOVĚ STEZCE

Nové Syrovice

Obec Nové syrovice zve na POSVÍCENÍ NA GRÁZLOVĚ STEZCE. Sraz účastníků na hrázi rybníka ve 14 hodin. Možnost zakoupení nové publikace “Průvodce po Graselových stezkách”, vydaného Slavonickou renesanční, o.p.s.

Další informace na webu obce – zde.

Již tradičně se v říjnu koná na Graselově stezce v Nových Syrovicích posvícení. Společný výlet podzimní habrovou sečí, s bohatě zajištěným posvícenským občerstvováním, patří k nejnavštěviovanějším akcím na Graselových stezkách. Přijďte se podívat, projít, pobavit se i pochutnat si!

06.09.2011 VÝSTAVA GRASELOVÝCH STEZEK

Inspirace k výletům

Hledáte nápady na hezký výlet babího léta? Inspirujte se na Obecním úřadě v Českém Rudolci, kde jsou k vidění všechny stezky – včetně největších zajímavostí na nich a obrázků.

31.08.2011 NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM GRASELOVÝCH STEZEK

Přijďte pobejt

Prohlídka Slavonic s Graselovou milou, průvodce na Graselově stezce ze Slavonic do Maříže, tipy na výlety pro cyklisty a co, copak všechno ještě?
Od června je ve Slavonicích otevřeno “Návštěvnické centrum stezek”. Najdete nás na náměstí Míru (dolním) ve Slavonicích, v jeho dolní části. Otevírací doba v červenci a v srpnu je denně mimo pondělí, v čase 8 – 18 hod.

Návštěvnické centrum nabízí služby pro návštěvníky i domácí:

informace o Graselových stezkách, městě a regionu
prodej map, průvodců, pohledů, suvenýrů Graselových stezek i ostatních
TURISTICKÉ ZNÁMKY – Vodní pila Penikov, Slavonice
prodej FAIR TRADE zboží a zmrzliny
VEŘEJNÝ INTERNET, kopírování, tisk, laminace, kroužková vazba
“Seskočte z kola na Graselovy stezky” – už vás bolí nohy, záda, všechno z kola? Využijte možnsoti kolo odstavit a prohlédnout si zajímavosti na pěších Graselových stezkách – tipy na výlety v kombinaci kolo-pěšo.
PRAVIDELNÉ tematické prohlídky:

„Prohlídka Slavonic s Graselovou milou“: červen, září – víkendy vždy ve 14 hodin, červenec, srpen – denně (mimo pondělí) ve 14 hodin,
„Vycházka s průvodcem po Graselově stezce ze Slavonic do Maříže”: červenec, srpen – každé pondělí, v 9 hodin od vlakového nádraží ve Slavonicích
„Prohlídka technické památky vodní pily PENIKOV“: květen, červen, září – soboty, v 15 hodin, červenec, srpen – ve středy, soboty a neděle – v 15 hodin.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Návštěvnické centrum Graselových stezek
provozovatel Slavonická renesanční, o.p.s., nám. Míru (dolní) 451, 378 81 Slavonice

Odpovědná osoba: Jiřina Marková, e-mail jirina.markova@grasel.eu
Telefon: + 420 384 493 884, mobil: + 420 733 325 855
WWW: http:// www.grasel.eu
E-mail: info@grasel.eu

16.08.2011 760 LET VRATĚNÍNA S VÝSTAVOU KE STEZKÁM

Pouť a Vratěnín 1251 – 2011
Již v pátek 22.7.2011 započnou oslavy vzniku obce Vratěnín fotbalovým utkáním na místním hřišti v 17:30 hod. 1.FC Jemnicko a Třebelovice, poté bude následovat v 19:45 hod. stavění pouťové máje na návsi u obecního úřadu a od 20:00 hod. se sejdeme na malé taneční zábavě v místním hostinci U Trojanů.

Plakát a program najdete zde.

23.07.2011 LETNÍ DÍLNA

Pozvánka do Slavonic

POZVÁNÍ NA ZÁVĚREČNÝ KONCERT LETNÍ DÍLNY AFRICKÝCH POLYFONIÍ
Sobota 23. července ve Slavonicích – 19 hod

Závěrečný koncert letní dílny je každý rok zážitkem. Účastníci, kteří prožili intenzivní týden ve zpívání a rytmických cvičeních vždycky předají publiku nadšení, energii a euforii z hudby s velikou intenzitou.

Pokud budete poblíž Slavonic nebo si do tohoto krásného městečka máte chuť udělat výlet (je zde i řada penzionů pro přespání), zveme Vás v sobotu 23. července do podloubí k farnímu kostelu, přímo u hlavního náměstí. Nás nepřehlédnete ani nepřeslechnete, začátek je v 19h a vstup je zdarma.

Těšíme se na Vás!

12.07.2011 GRASEL-WEEKEND

Některé z akcí na závěr projektu GS 2008 – 2011

V dubnu 2011 skončil dvouletý projekt česko – rakouské spolupráce dotovaný ze zdrojů Evropské unie. Do regionu jeho prostřednictvím „doteklo“ 235.000 Eur. Vedoucím projektu byla Slavonická renesanční, o.p.s., zahraničním partnerem Zukunftsraum Thayaland a cílem dvouleté práce bylo přispět k rozvoji šetrné turistiky v regionu.

Podívejte se na obrázky z vydařeného výletu po části rakouské stezky kolem Kautzenu 29. dubna 2011 a na atmosférou historie dýchající procházku s Graselovou milou.

05.07.2011 TURNAJ O GRASELŮV POHÁR

Nohejbalový turnaj o Graselův pohár je již tradiční akcí

V Nových Syrovicích se bojuje již tradičně o Graselův pohár v nohejbalu.

Obrázky z třetího ročníku nohejbalového turnaje o putovní Grázlův pohár a slavnostní otevírání víceúčelového hřiště v roce 2009 najdete zde.

21.05.2011 RUDOLECKÁ GS

Slavnostní otevření rudolecké Graselovy stezky

Po slavnostním otevření nové stezky (21. 5.) se na ní uskuteční Dětský den v Českém Rudolci (28. 5.) a Cesta pohádkovým lesem po stopách loupežníka Grasela v Markvarci (4. 6. 2011).

Program zajišťuje Obecní úřad v Českém Rudolci a Sbor dobrovolných hasičů. Další informace na webu obce.

30.04.2011 VÍKEND S GRASELEM

Víkend s J. G. Graselem v Kautzenu a ve Slavonicích

Zveme Vás na slavnostní ukončení projektu “Graselovy stezky 2008 – 2010”. Nabízíme příjemné strávení pátečního odpoledne 29. a soboty 30. dubna 2011. Na programu je zábava, poučení, potěcha pro tělo i duši … Pro návštěvníky je zajištěna doprava, autobusy budou pendlovat mezi Slavonicemi – Kautzenem – Dobersbergem a Waldkirchenem.
Víkend s Graselem v Kautzenu – 29. dubna 2011

15 hod. – Kleintaxen / procházka po části Graselovy stezky do Kautzenu
17 hod. – Kautzen / prezentace projektu a nové info tabule,
Otto – Prosenbauer- Platz, ochutnávka dobrot
18.30 hod. – Kautzen / procházka po části Graselovy stezky
19.30 hod. – návrat autobusem do Slavonic

30. 4. 2011 – Slavonice

10 hod. – Stará škola / výstava Graselových stezek a ochutnávka dobrot
12 hod. – prohlídka města / Slavonicemi s Graselovou milou
14 hod. – sraz u kašny / výlet Slavonice – Maříž – Reinolz
17.30 hod. – Reinolz / stavění Graselovy máje, občerstvení
19 hod. návrat do Slavonic autobusem

Rozpis jízd AUTOBUSU – “Víkend s Graselem – 29., 30. dubna 2011” autobusová doprava zajištěna
29.4. – 14:30 Slavonice, autobusové nádraží/Autobusbahnhof
14:40 Waldkirchen
14:45 Dobersberg
14:55 Kautzen
15:00 Klein-Taxen
18:30 Kautzen
19:30 Klein-Taxen
19:40 Dobersberg
19:50 Waldkirchen
20:00 Slavonice

30.4. – 9:30 Kautzen
9:40 Dobersberg
9:50 Waldkirchen
10:00 Slavonice, autobusové nádraží/Autobusbahnhof
10:30 Slavonice, autobusové nadraží/Autobusbahnhof
10:40 Waldkirchen
10:50 Dobersberg
11:00 Kautzen
13:20 Kautzen
13:30 Dobersberg
13:40 Waldkirchen
13:50 Slavonice, autobusové nádraží/Autobusbahnhof
19:30 Reinolz
19:45 Slavonice

„Graselovy stezky 2008 – 2010“, jaké byly, co se povedlo a co se chystá dál?
V dubnu 2011 končí dvouletý projekt česko – rakouské spolupráce dotovaný ze zdrojů Evropské unie. Do regionu jeho prostřednictvím „doteklo“ 235.000 Eur. Vedoucím projektu byla Slavonická renesanční, o.p.s., zahraničním partnerem Zukunftsraum Thayaland a cílem dvouleté práce bylo přispět k rozvoji šetrné turistiky v regionu.

„K ukončení projektu připravujeme v dubnu programy, na kterých chceme představit nejen, co jsme za dva roky udělali, ale také co chystáme do budoucna“, sdělila vedoucí projektu a ředitelka SR, o.p.s. Olga Žampová. „První akcí je 19. dubna (ve 14 hodin v Institutu Slavonice) setkání u kulatého stolu s podnikateli v cestovním ruchu, se kterými chceme diskutovat o možnostech spolupráce v regionu Graselových stezek. Další akce se uskuteční v pátek 29. a v sobotu 30. dubna – programy na české i rakouské straně hranic – výlety, otevření výstavy Graselových stezek, ochutnávky, stavění máje, prohlídka s místním průvodcem, atp. V červnu pak bude otevřeno Návštěvnické centrum Graselových stezek. “

Graselovy stezky jsou dlouhodobým projektem v oblasti rozvoje šetrné turistiky, který od roku 2003 přispívá ke společenskému i ekonomickému oživení venkovského slavonického regionu. Od roku 2003 bylo dodnes vyznačeno 8 výletních okruhů kolem měst a obcí Česko – rakouského příhraničí – v okolí Slavonic, Nových Syrovic, Vratěnína, Nové Bystřice, Českého Rudolce a v Rakousku výletní okruhy Graselových stezek kolem Dobergbergu, Karelsteinu a Raabsu. Hranici překračuje stezka ze Slavonic, přes Maříž do Dobersbergu.
Idea projektu Graselovy stezky vychází ze snahy zpřístupnit – zviditelnit (ale zároveň nezdevastovat!) = citlivě interpretovat místní dědictví z dob (přelom 18. a 19 století), kdy v kraji pobýval, loupil a skrýval se Johan Georg Grasel, jehož jméno dalo vzniknout hanlivému označení „grázl“. V roce 2004 získal projekt „Graselovy stezky“ ocenění české národní ceny Heritage Award 2003 za přínos k ochraně kulturního a přírodního dědictví a komunitní spolupráci.

Další informace o organizaci, genezi projektu a dalších programech a aktivitách Slavonické renesanční, ops. najdete zde.

Info: Slavonická renesanční, o.p.s. E-mail: zdroj@slavonice.cz, tel 384 493 884, Olga Žampová, mobil 724 919 413

19.04.2011 KULATÝ STŮL

Spolupráce podnikatelů v cestovním ruchu

Kulatý stůl – Institut Slavonice – úterý 19. dubna ve 14 hodin
Zveme podnikatele v cestovním ruchu ke kulatému stolu. Tématem diskuse budou MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE v regionu Graselových stezek – výhledy a perspektivy.

Setkání se uskuteční v Institutu Slavonice, budově ukončující Náměstí Míru ve Slavonicích, dříve základní škole.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

13.04.2011 PROMĚNA SPOLK. DOMU

Spolkový dům čeká proměna

Německý spolkový dům ve Slavonicích ze 30. let minulého století, který většina místních zná jako bývalé kino, čeká náročná rekonstrukce.

„Všechny prostory domu už máme vyklizené a jsme ve finiši výběrového řízení na dodavatele stavby. Výběrové řízení bylo zahájené začátkem února a přihlásilo se do něj 18 zájemců, z toho sedm si koupilo projektovou dokumentaci, šest z nich podalo nabídku a z toho tři nesplnili požadavky. Takže v současné době vybíráme ze tří nabídek,“ vysvětlila ředitelka Slavonické renesanční obecně prospěšné společnosti Olga Žampová.

Jednou z podmínek zadání, a to důležitou, je podle jejích slov to, že vybraná firma bude spolupracovat s místními firmami, aby část získané dotace zůstala v místě. „Je nám jasné, že se jedná o stavebně velmi komplikovaný projekt za 38 milionů korun, na který by samotné místní firmy nestačily, ale chtěli bychom, aby alespoň deset procent z celkového objemu nákladů řešil nákup služeb u místních firem,“ doplnila Olga Žampová.

Pokud vše půjde, jak má, měli by realizaci rozsáhlého projektu zahájit předáním staveniště v červnu a práce by měly být dokončené v říjnu roku 2012. Do té doby bude Slavonická renesanční společnost působit v náhradních prostorách v měšťanském domě na náměstí v blízkosti hotelu U Růže. „Jsme tam navýsost spokojení. Je to krásný starobylý zrekonstruovaný dům s většími prostory a plynovým topením, nemusíme už topit v kamnech,“ upřesnila Olga Žampová. Se svou činností tedy Slavonická renesanční rozhodně kvůli rekonstrukci nekončí.

19.03.2011 SJEDNOCENÍ

geomantie

SJEDNOCENÍ

Slavonická renesanční, o.p.s. a CULTURA IN FORMA BOHEMIA o.s.,
VÁS ZVOU NA PRAKTICKÝ SEMINÁŘ O TVŮRČÍCH SILÁCH KRAJINY,VEDENÝ JANEM TAJBOŠEM, ORGANIZÁTOREM A AUTOREM KRAJINNÝCH GEOMANTICKÝCH PROJEKTŮ.

18.- 20. března 2011, Slavonice

Sraz účastníků je v PÁTEK 18. BŘEZNA V 18 hodin u kašny na dolním náměstí ve Slavonicích.

Krajinná oblast masivu Českomoravské vrchoviny až k Waldwiertelskému pohoří Rakouska a dále nad Dunajem kolem Vídně a Pálavských vrchů zpět do Čech k Jihlavě, je prostorem setkání dvou evolučních obsahů vsazených do krajiny Země. V oblasti pomyslných os této krajiny, tvořících kříž, autor nalezl významnou, aktuální spojitost přírodních fenoménů se zdejšími lidskými sídly.

Ve dnech jarní rovnodennosti 18. – 20. BŘEZNA 2011, vás organizátoři zvou k cestě za POZNÁNÍM a PROBUZENÍM TVŮRČÍCH SIL KRAJINY i ČLOVĚKA a PROžITKU JEJICH PŮSOBENÍ v jednom z nejvýznamnějších období v roce, ROVNODENNOSTI.

V SOBOTU 19. a NEDĚLI 20. BŘEZNA, POD VEDENÍM JANA TAJBOŠE, se seznámíte s významnými místy a obsahy fenoménů oblasti. Bude to putování za poznáním povahy přírody krajiny a člověka, s využitím umění geomantie … a mnoho dalšího.

Doprava, ubytování a strava jsou individuální. Přemísťovat se budeme osobními auty. Pokud se budete k nám chtít přidat, ozvěte se co nejdříve!

KONTAKT, INFORMACE A PŘIHLÁŠKY: Cultura In Forma Bohemia, občanské sdruţení, IČ. 70865264
Adresa: Plzeňská 54, 150 00 Praha 5, Česká republika. www.cultura.cz , e-mail: cib@cultura.cz
mobil: +420 608 056 857.

V sobotu Vás zveme na setkání – ENERGIE KRAJINY, o níž Jan Tajboš říká: „dnes se moje poznání opírá o zkušenost z hledání vztahů tvoření životního prostoru v nás a mimo nás. Pokud porozumíme vztahům v sobě, jsme na nejlepší cestě porozumět vztahům kolem nás. Odtud jsme již velmi blízko k harmonii se vším co existuje. Krajina a její příroda je nejblíže původním, čistým projevům stvořeného a jeho variacím. Samy nás vybízejí k souladu a konejšivě, jindy dramaticky ukazují zda jsme, či nejsme společně v harmonii.“

Sobota 19.března v 19 hodin v Institutu Slavonice – stará škola na náměstí Míru čp. 456

Zájemce získá podrobné informace na plakátech, případně na info@zdrojslavonice.cz.

Jan Tajboš
Narozen 1960 ve Svitu na Slovensku. Od 1988 svobodné povolání: návrhář, designér, geomant, organizátor, konceptuální tvůrce …
2000 zakládá organizaci CULTURA IN FORMA BOHEMIA a rozšiřuje oblast svého působení do sféry subtilních vlastností původní krajiny a blízkého okolí lidí – objevuje geomantii.
V současnosti směřuje svoje aktivity k tvorbě životního prostoru přirozenými prostředky. Využívá k tomu oblasti kultury, geomantie, architektury, designu, umění, fotografie, literatury … Žije a pracuje v Praze, České republice.

Autorské projekty 1998 – 2010:
ART GATE, VISUAL LIVE, LIVING SPACE, ZEMĚ-VODA-SLUNCE-VZDUCH, OBYVATELNÉ DIMENZE, VIDITELNÉ NEVIDITELNÉ
AQUACOANS, CELEK – EQUILIBRIUM, C(t)NOSTI, CULTURA, EMOCE, GEO obydlí, geomantické projekty pro Čechy, Moravu, Slovensko, EU …
Publikační činnost:
HAGIA CHORA (D), FORUM (CZ), IN (CZ), VITALITA (SK), LIFE STYLE pro rodinu (CZ) …
Knihy:
POSVÁTNÝ JAZYK PŘÍRODY: Kosmos pražské krajiny (2007, Fontána)
POSVÁTNÝ JAZYK STVOŘENÍ: Kosmogramy (2010, Maitrea)

www.jantajbos.cz
jan@cultura.cz
tel.: +420 776 568 572

28.02.2011 VÝSTAVA PROJEKTU GS

Premiéra putovní výstavy projektu „Graselovy stezky“

Premiéra putovní výstavy projektu „Graselovy stezky“ se uskutečnila v Nové Bystřici v úterý 1. února 2011 na Informačním středisku.
V rámci projektu Graselovy stezky, který je zaměřen na rozvoj šetrné turistiky v pohraničí, se v úterý 1. února 2011 v 16.00 hodin na Informačním středisku v Nové Bystřici konala první vernisáž výstavy tohoto projektu. Výstava představuje celý projekt od roku 2003, jeho realizátory a spolupracovníky, všech stávajících osm Graselových stezek na velkých barevných poutačích. Součástí výstavy jsou i volně k dispozici mapové letáky, nabídka průvodcovských služeb, propagační materiály dalších poskytovatelů služeb na Graselových stezkách. Výstava bude v Nové Bystřici k vidění do konce února, poté bude putovat po celém regionu.

„Výstava bude dále putovat po městech a obcích regionu Graselových stezek, což je území mezi jihočeskou Novou Bystřicí a jihomoravskými Novými Syrovicemi a na rakouské straně mezi Dobersbergem a Raabs. Texty výstavy jsou česko-německé i s anglickými souhrny, takže výstava bude využívána i na reprezentaci v zahraniční “, vysvětlila Marková „jako první zahraniční akci připravujeme výstavu v Českém centru ve Vídni v květnu. Na sezónu 2011 pak otevřeme i Návštěvnické centrum Graselových stezek ve Slavonicích“.

Graselovy stezky jsou projektem v oblasti rozvoje šetrné turistiky, který od roku 2003 přispívá ke společenskému i ekonomickému oživení venkovského slavonického regionu. Od roku 2003 bylo vyznačeno 8 výletních okruhů kolem měst a obcí Česko – rakouského příhraničí – v okolí Slavonic, Nových Syrovic, Vratěnína, Nové Bystřice, Českého Rudolce a v Rakousku výletní okruhy Graselových stezek kolem Dobersbergu, Karlsteinu a Raabsu. Idea projektu Graselovy stezky vychází ze snahy zpřístupnit – zviditelnit (ale zároveň nezdevastovat!) = citlivě interpretovat místní dědictví z dob (přelom 18. a 19 století), kdy v kraji pobýval, loupil a skrýval se Johan Georg Grasel, jehož jméno dalo vzniknout hanlivému označení „grázl“. V roce 2004 získal projekt „Graselovy stezky“ ocenění české národní ceny Heritage Award 2003 za přínos k ochraně kulturního a přírodního dědictví a komunitní spolupráci.

V roce 2008 získal projekt Graselových stezek podporu ze zdrojů Evropské unie – z Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika. V letech 2009 – 2011 „doteče“ do pohraničního regionu (jižní Čechy – jihozápadní Morava – dolní Rakousko) 234.715 eur. Cílem projektu je rozvoj přeshraniční šetrné turistiky – stávající stezky budou opraveny, vybaveny, i vyznačeny nové. Projekt přinese zkvalitnění stávajících a zavedení nových služeb pro cestovní ruch, nabídne programy pro rozšíření turistické sezony.

Info: www.zdrojslavonice.cz, www.grasel.eu

Informační centrum Nová Bystřice,mail: info@novabystrice.cz, paní Vondrová, paní Malinová
Slavonická renesanční, obecně prospěšná společnost, mail: info@zdrojslavonice.cz, koordinátorka projektu paní Jiřina Marková mobil 733 325 855

10.01.2011 N. S. 2010 – OHLÉDNUTÍ

Součástí posvícení je i pochod po Graselově stezce

Novosyrovické posvícení se v roce 2010 konalo v sobotu 16. října. Na webu obce najdete řadu fotografií z jeho průběhu. Najdete je zde.

Jeho již tradiční součástí je pochod po Graselově stezce a nějaká dobrota. Zkuste si upéct Grázlův mls – vítězný recept v rámci nepovinné soutěže O nejlepší bramborový pokrm v kraji Vysočina v soutěži Vesnice roku 2007.

Grázlův mls
(Vojcek Spurný)

Suroviny: pro čtyři osoby
6 větších brambor
300 g salámu vysočina
200 g slanina
200 g sýr niva
150 ml smetany ke šlehání
zelenina na oblohu
3 stroužky česneku

Postup: Brambory lehce povaříme, částečně zchladíme a rozkrojíme na půl. Každou polovinu lžičkou vydlabeme a plníme připravenou směsí. Směs vyrobíme z nastrouhaného salámu, sýru a smetany. Na jednotlivé brambory pokládáme plátky slaniny, uložíme na pekáč, přikryjeme alobalem a v rozehřáté troubě zapékáme. Brambory podáváme se zeleninovou oblohou.

Dobrou chuť!!!

Ve fotogalerii na našem webu najdete i pár obrázků z posvícení roku 2010. Na stezku byly instalovány dva nové objekty z letní dílny ve Slavonicích.

12.12.2010 MALÝ VÁNOČNÍ JARMARK

Přijďte si užít atmosféru vánočních Slavonic

Srdečně zveme do Slavonic na Malý vánoční jarmark v neděli 12. 12. 2010 od 14 do 16 hodin.

Bude se konat již popáté v podloubí panského domu na dolním náměstí (Základní škola). Přijďte si užít atmosféru vánočních Slavonic – řemeslné výrobky, vánoční punč, pečené kaštany, slavonické koláčky, v 15 hodin zpívání dětí ze Základní školy speciální.

Pořadatelé: Slavonická renesanční společnost, o. s., Základní škola speciální ve Slavonicích, Město Slavonice a Slavonická renesanční, o.p.s.

20.11.2010 UMĚLECKÁ DÍLNA

Sochy a objekty pro Graselovy stezky

Sochy pro Graselovy stezky – bambitka nebo šibenice?
… a mnohé další objekty vznikly v umělecké dílně pro Graselovy stezky ve Slavonicích
„Dílnu pro Graselovy stezky“ pořádala Slavonická renesanční, o.p.s. v týdnu 2. – 11. července 2010, v rámci projektu rozvoje šetrné turistiky v příhraniční, aneb “Jak loupežník Grasel začíná místním vracet co, kdysi nakrad”.

Do dílny se přihlásilo 12 tvůrců – převážně akademických sochařů a sochařek. Objekty ozdobí Graselovy stezky v okolí Slavonic, Českého Rudolce, Nových Syrovic, Vratěnína a Nové Bystřice. Všechny návrhy uměleckým způsobem interpretují ústřední téma, kterým je loupežník Johan Georg Grasel.
„Všichni tvůrci se výborně trefili do našeho zadání – pracují se symboly, příběhy, dojmy v těsnějším, či volnějším spojení s postavou Grasela. Jejich sochy, soudě podle návrhů, které nám předložily, vytvoří soubor umělecky kvalitních interpretačních objektů, které bude radost na stezkách objevovat.“ sdělila Olga Žampová, ředitelka SR, o.p.s. „dolaďujeme poslední detaily – prkna, dráty, písek, cement a tak, aby měli sochaři vše potřebné připravené“ doplnila asistentka projektu Graselových stezek Jiřina Marková.

Některá díla byla během prázdnin vystavena ve Slavonicích (až na podzim budou instalována na stezky) a některá vzniknou přímo na stezkách. O průběhu dílny, příbězích jednotlivých soch vyjde publikace – Katalog dílny LANDART – umělecké objekty pro Graselovy stezky, Slavonice 2010.

Graselovy stezky jsou projektem v oblasti rozvoje šetrné turistiky, který od roku 2003 přispívá ke společenskému i ekonomickému oživení venkovského slavonického regionu. Od roku 2003 bylo vyznačeno 8 výletních okruhů kolem měst a obcí Česko – rakouského příhraničí – v okolí Slavonic, Nových Syrovic, Vratěnína, Nové Bystřice, Českého Rudolce a v Rakousku výletní okruhy Graselových stezek kolem Dobersbergu, Karlsteinu a Raabsu. Idea projektu Graselovy stezky vychází ze snahy zpřístupnit – zviditelnit (ale zároveň nezdevastovat!) = citlivě interpretovat místní dědictví z dob (přelom 18. a 19 století), kdy v kraji pobýval, loupil a skrýval se Johan Georg Grasel, jehož jméno dalo vzniknout hanlivému označení „grázl“. V roce 2004 získal projekt „Graselovy stezky“ ocenění české národní ceny Heritage Award 2003 za přínos k ochraně kulturního a přírodního dědictví a komunitní spolupráci.
V roce 2008 získal projekt Graselových stezek podporu ze zdrojů Evropské unie – z Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika. V letech 2009 – 2011 „doteče“ do pohraničního regionu (jižní Čechy – jihozápadní Morava – dolní Rakousko) 234.715 eur. Cílem projektu je rozvoj přeshraniční šetrné turistiky – stávající stezky budou opraveny, vybaveny, i vyznačeny nové. Projekt přinese zkvalitnění stávajících a zavedení nových služeb pro cestovní ruch, nabídne programy pro rozšíření turistické sezony.

Dalsi informace na webu Slavonické renesanční , o.p.s.

29.10.2010 MOTIVAČNÍ CESTA 2010

Informace o cestě

Ve dnech 5. a 6. listopadu se na Graselových stezkách uskutečnila motivační cesta pro zástupce tisku, cestovních kanceláří a agentur. Akce se zúčastnilo 25 účastníků a další se přidali na prezentaci v pátek v podvečer ve Slavonicích.

Cestu připravila Slavonická renesanční, o. p. s. ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Součástí motivační cesty byla prohlídka vybraných úseků Graselových stezek – návštěva nejatraktivnějších míst, představení služeb na Graselových stezkách – relaxační, sportovní i tvůrčí vyžití pro návštěvníky, představení služeb místních průvodců po Graselových stezkách, ochutnávky a doprovodný program.

Podívejte se na program cesty, najdete jej zde.

14.10.2010 POSVÍCENÍ 2010

Posvícenský výlet v Nových Syrovicích

Již tradičně se v říjnu koná na Graselově stezce v Nových Syrovicích posvícení. Společný výlet podzimní habrovou sečí, s bohatě zajištěným posvícenskýcm občerstvováním, patří k nejnavštěviovanějším akcím na Graselových stezkách. Letos, je ještě výlet obohacen slavnostním odhalením interpretačního objektu, který pro novosyrovickou graselovku vznikl v letní umělecké dílně ve Slavonicích. Přijďte se podívat, projít, pobavit se i pochutnat si! Sraz výletníků ve 14 hodin na hrázi rybníka v Nových Syrovicích.

25.09.2010 NOVÁ BYSTŘICE

Vláčkem přes Graselovu stezku do Jindřišského údolí

Ukončení letní turistické sezóny na stezkách aneb vláčkem přes Graselovu stezku do Jindřišského údolí
Zveme všechny děti i dospělé na pohodovou podzimní procházku Jindřišským údolím po Jindrově naučné stezce. Pro děti jsou připraveny drobné úkoly a pro všechny procházka spojená s opékáním buřtů a projížďka vláčkem. Sobota 25. září 2010 v 8.40 na vlakovém nádraží v Nové Bystřici. Při jízdě vláčkem se účastníci dozvědí o nových Graselových stezkách a zajímavostech na nich. Bližší informace o stezkách a dalších akcích naleznete také na novém webu: www.grasel.eu. Jízdou vlakem oslavíme Den železnice, který vychází právě na 25. září 2010.

Na procházku se prosím přihlašte v Informačním středisku Nová Bystřice, tel.: 384 386 909, e-mail: info@novabystrice.cz.

17.09.2010 ČESKÝ RUDOLEC

Orientační běh žáků po Graselově stezce

Orientační běh žáků po Graselově stezce pořádá Základní a Mateřská škola v Českém Rudolci.

29.08.2010 POZVÁNÍ NA VÝSTAVY

Poslední otevření spolkového domu před rekonstrukcí

Slavonická renesanční, o.p.s.

Vás zve na výstavy:

“Dům v domě a v domě dům” a “Dílna pro Graselovy stezky, Slavonice 2010 – sochy a objekty”

Výstavy jsou otevřeny denně, mimo pondělí od 10 do 18 hodin, ve dnech 7. – 29. srpna 2010.

V uživatelské fotogalerii se podívejte na obrázky z dílny. 
Pozvánka a tisková zpráva na webu Slavonické renesanční.

24.07.2010 VRATĚNÍNSKÁ POUŤ

Soutěž o Graselovo zlato

24. a 25. ČERVENCE
Vratěnínská pouť – soutěž o Graselovo zlato
Sraz na návsi ve Vratěníně

Pouť na svatého Jakuba se vztahuje k patronu kostela. Těšíme se na Vaši účast, jakmile budou bližší informace.

12.07.2010 POHÁDKOVÝ LES

S loupežníkem Grázlem za skalou

POHÁDKOVY LES – “S LOUPEŽNIKEM GRÁZLEM ZA SKALOU”
Sraz na návsi v Českém Rudolci

Lesem plným pohádek a překvapení, možná přijde …. i Grasel – Odpolední akce pro děti, soutěže, odměny, pořádá SDH Český Rudolec

 

Co by Vás mohlo ještě zajímat.