O loupežníku Graselovi
Kdo byl J. G. Grasel?

Bohatým bral, chudým dával?

Kdo byl Johann Georg Grasel? Lupič a vrah? Nebo oběť své doby a neutěšených sociálních poměrů? Legendární loupežník, jehož věhlas došel až tak daleko, že jeho jméno vstoupilo do jazykového fondu v češtině i němčině?

Člověk, jehož osoba je nám dnes „záminkou“ k interpretaci přírodního a kulturního dědictví doby, v níž Grasel žil. Člověk, jehož akční rádius neznal hranice a dnes spojuje Čechy, Moravany a Rakušany?

Přijeďte, vydejte se s námi po stezkách místy, kde loupil a skrýval se obávaný „grázl“ Johann Georg Grasel. Dodnes žije v písních a lidových vyprávěních, dodnes žije v pověstech. Je jich celá řada na české i rakouské straně. Ve většině z nich je Grasel líčen jako veselý, chytrý chlapík, který - pravda - bral chudým i bohatým a moc to nerozlišoval. Interpretaci míst spojených s jeho působením, památky na dobu, v níž žil, to všechno Vám nabízejí Graselovy stezky. Přijeďte a pomozte nám hledat odpovědi na otázky...Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.