Stezky v roce 2006

Úno 13, 2007

Co se událo na stezkách 2006

Den Země na Graselových stezkách (GS)

Den Země jsme oslavili na vratěnínské stezce. Po celou dobu výletu se nám věnoval starosta Martin Kincl, připravil pro nás nejen občerstvení po osmi kilometrech putování, ale dokonce i zábavnou soutěž na závěr. Jedinou vadou na zajímavosti stezky je snad pouze to, že cesta ke Graselově vyhlídce, cíli putování, není příliš romantická, ale meandry Dyje jsou z asi 30 metrové výšky vyhlídky úchvatné a jsou odměnou za nepříliš dobrodružnou příchozí cestu. Stezka je navštěvována, o čemž svědčí 2 pytle nejrůznějších odpadků, které jsme na stezce nasbírali, jelikož úklid stezky byl jedním z hlavním cílů Dne Země na Graselových stezkách 2006. Aby stezka byla čistá a nikoho při putování nerozlaďovaly pet lahve pohozené všude možně. Zdá se, že je to sisyfovská práce, udržovat čistou přírodu kolem sebe, ale snad se to jednou LIDI naučí !!!

Fotografická soutěž na GS

Cílem soutěže byla fotodokumentace stezek. Na stezkách najdete studánky, přírodní dědictví našeho kraje, odpočinek pro duši a protažení pro tělo a určitě i dobré lidi. Soutěž platila pro všechny vyznačené Grázlovy stezky. Fotografie, minimálně formátu 13 x 15, účastníci posílali na adresu sdružení s označením “soutěž” a s uvedením kontaktních údajů autora. Fotografie byly průběžně vystavovány ve vestibulu SGRAFITTI. Všichni zúčastnění byli odměněni drobnými dárky. Porota vybrala jako vítězku paní Zuzanu ZOUNKOVOU z Brna, která reflektovala stezku zajímavými a přitom typickými detaily s udáním kilometru stezky, na kterém byl snímek pořízen.

Konec sezóny na GS 2006

Symbolické zavírání stezek se odehrálo na první, nejstarší stezce mezi Slavonicemi a Českým Rudolcem. Vyšli jsme v sobotu 28. října v 10 hodin od ubytovny Pekoro ve Slavonicích. Počasí nám přálo, byl slunný podzimní den, příroda kolem stezky se předváděla v podzimní nádheře a kromě procházky jsme i kontrolovali značení stezky. Nad Českým Rudolcem jsme nasázeli loupežnické duby a setkali se s partnery z dalších stezek. Novosyrovický starosta Oldřich Svoboda potěšil všechny účastníky stylovou mini plácačkou Graselovy slivovice, starosta Nové Bystřice přijel na sázení s kamarádem na kole.

Co by Vás mohlo ještě zajímat.