Média o nás
18. 3. 2011 Spolkový dům čeká proměna

Spolkový dům čeká proměna
Slavonice – Německý spolkový dům ve Slavonicích ze 30. let minulého století, který většina místních zná jako bývalé kino, čeká náročná rekonstrukce. 
 
„Všechny prostory domu už máme vyklizené a jsme ve finiši výběrového řízení na dodavatele stavby. Výběrové řízení bylo zahájené začátkem února a přihlásilo se do něj 18 zájemců, z toho sedm si koupilo projektovou dokumentaci, šest z nich podalo nabídku a z toho tři nesplnili požadavky. Takže v současné době vybíráme ze tří nabídek,“ vysvětlila ředitelka Slavonické renesanční obecně prospěšné společnosti Olga Žampová.

Jednou z podmínek zadání, a to důležitou, je podle jejích slov to, že vybraná firma bude spolupracovat s místními firmami, aby část získané dotace zůstala v místě. „Je nám jasné, že se jedná o stavebně velmi komplikovaný projekt za 38 milionů korun, na který by samotné místní firmy nestačily, ale chtěli bychom, aby alespoň deset procent z celkového objemu nákladů řešil nákup služeb u místních firem,“ doplnila Olga Žampová.

Pokud vše půjde, jak má, měli by realizaci rozsáhlého projektu zahájit předáním staveniště v červnu a práce by měly být dokončené v říjnu roku 2012. Do té doby bude Slavonická renesanční společnost působit v náhradních prostorách v měšťanském domě na náměstí v blízkosti hotelu U Růže. „Jsme tam navýsost spokojení. Je to krásný starobylý zrekonstruovaný dům s většími prostory a plynovým topením, nemusíme už topit v kamnech,“ upřesnila Olga Žampová. Se svou činností tedy Slavonická renesanční rozhodně kvůli rekonstrukci nekončí.

„Na tento víkend jsme připravili seminář o tvůrčích silách krajiny vedený Janem Tajbošem. Jeho součástí je také přednáška pro širokou veřejnost, která se uskuteční v sobotu v 19 hodin ve Staré škole ve Slavonicích,“ připojila za pořadatele Jiřina Marková.

Autor:
Stanislava Koblihová, Jindřichohradecký deník, 18. 3. 2011Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.