Média o nás
21. 5. 2011, Otvírání GS v Č. Rudolci

Otevření Graselovy stezky v Českém Rudolci

V sobotu 21. května 2011 obec Český Rudolec otevřela novou Graselovu stezku. Naučná stezka prochází nejkrásnějšími partiemi přírody ve východní části České Kanady na Rudolecku.

Ráno v 9 hodin se za krásného počasí sešlo téměř 70 turistů z Č. Rudolce, z Markvarce, z Lidéřovic, z Dačic, ze Slavonic a z dalších míst na návsi u kostela, včetně celé rady obce. Starosta pan Antonín Doležal všechny účastníky přivítal a popřál jim příjemné zážitky. Mgr. František Thüringer vydal potřebné organizační pokyny, také přidal tipy na zajímavá místa, která by účastníci neměli cestou přehlédnout a přidal podrobný popis trasy. Pan starosta pak slavnostně přestřihl startovní pásku.

Nová turistická naučná stezka tak byla otevřena pro všechny příznivce turistiky. Na několika místech pak v průběhu trasy předal hlavní organizátor Graselovy stezky Český Rudolec, člen rady obce, pan Dušan Lovětínský účastníkům malé občerstvení ve formě nealkoholických nápojů a ovoce. Turisté, od nejmladších až po nejstarší, si mohli zvolit trasy podle své zdatnosti, a to 5, 7 a 11 km. Šest zúčastněných vzalo s sebou i své psí mazlíčky, samozřejmě zabezpečené na vodítkách. Všichni se vrátili sice trochu unaveni, ale spokojeni, a to i přes některé malé problémy s přehlédnutím značek. To však pořadatelé pro další účastníky trasy Graselovy stezky Český Rudolec odstraní zahuštěním značek G na trase.

Zveme příznivce sportovní turistiky na naši Graselovou stezku. Informace získáte na www.ceskyrudolec.cz nebo www.m-dacicko.cz - členská obec Český Rudolec, na Obecním úřadě Č. Rudolec na tel: 384 496 138 a na mobilu: 602 602 371.

Text a foto: František Thüringer, Jindřichohradecký deník, čtvrtek 26. 5. 2011, s. 8.

Obrázky z akce najdete ZDE.Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.