Media o nás
22. 10. 2004, Cena pro stezku

Cena pro stezku

Za Českou republiku byla Graselova stezka nominována na mezinárodní cenu Heritage Award.

Asociace Environmental Partnership uděluje inovativním projektům zaměřeným na ochranu místního kulturního a přírodního dědictví cenu Heritage Award. V letošním roce ji obdržela polská ekologická nadace Zelená akce za projekt zelené stezky podél řeky Odry. Za Česko byl nominován projekt naučné stezky Johanna Grasela, kterou realizuje Slavonická renesanční společnost.

Graselova stezka je příkladným komunitním projektem (spolupráce několika organizací a jednotlivců) v oblasti péče o kulturní a přírodní dědictví, v oblasti rozvoje venkovské turistiky. Romantická stezka vede místy, kde na začátku 19. století loupil a skrýval se obávaný „grázl“ Johann Georg Grasel. Vede čistou, bohatě zalesněnou krajinou, po lesních cestách a pěšinách. Některé úseky zarostlých a zapomenutých cest jsou stezkami znovu vráceny do života.

Do konce roku bude zpracováno pokračování stezek, které vznikají v úzké spolupráci s rakouskou stranou. Jejich další rozšiřování na česko-rakouském pomezí by se mělo realizovat v letech 2005 – 2006.

Projekt je realizován za podpory Nadace Partnerství a Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Asociace Enviromental Partnership je asociace šesti nadací ze zemí Visegradu, Bulharska a Rumunska. Spolupracuje na společných programech, rozvoji a mezinárodní spolupráci. V září nadace formalizovaly dosavadní volnou spolupráci v rámci konsorcia EPCE do Asociace Environmental Partnership for Sustainable Development, která byla registrována na krajském úřadě v Brně.

Olga Žampová, (22. 10. 2004 OŽ)


Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.